Menu Home

Czołg zdalnie sterowany Amfibia – wszechstronny pojazd.

Wyobraź sobie taką sytuację – wybrałeś się na przejażdżkę swoim czołgiem RC, bez najmniejszego problemu przemierzasz  bezdroża terenu, w który się zapuściłeś. Model radzi sobie nawet w wysokich trawach, skałkach i błocie. Jedziesz dalej i nagle napotykasz jeziorko? Fajnie byłoby i z nim sobie poradzić? Jeśli posiadasz specjalny model przystosowany do warunków wodnych – pewnie sobie poradzisz. W pozostałej większości przypadków – nawet do głowy Ci nie przyjdzie wjechać o wody.

A co by było gdyby Twój model posiadał możliwość przemiany niczym Transformers, w maszynę zdolną do przepłynięcia jeziora? Brzmi nieprawdopodobnie? Okazuje się, że ktoś kiedyś wpadł na taki pomysł i skonstruował wszechstronny pojazd RC.

Czołg RC – Amfibia – bo o nim mowa potrafi jeździć, pokonywać wymagający teren, pływać, strzelać z działa, a nawet wywozić napoje lub np. zanętę wędkarską – tak jak na poniższym filmie:

Jak to wszystko działa? Amfibia to zdalnie sterowany pojazd z napędem na 4 koła, wyglądający jak czołg, posiadający wieżyczkę i działo jak czołg zdalnie sterowany. I teraz  uwaga – za jednym kliknięciem przycisku transformacyjnego, zmienia się w łódź pływającą po jeziorze. Koła składają się do góry. Nieprawdopodobne prawda?

Czołg RC Amfibia składane koła

Producentów tego cacka pojawiło się wielu i pomimo, że poszczególne modele różnią się między sobą chociażby rodzajem amunicji, z jakiej strzelają (kulki, strzałki, woda) to jednak łączy je jedna wspólna cecha – wodoodporność budowy. Dlatego właśnie bez najmniejszych obaw możesz zanurzać się w wodzie.

Fajną opcją jest też możliwość przetransportowania napojów np. w puszkach – które można umieścić w miejscach po kołach.

Na rynku można spotkać wiele czołgów zdalnie sterowanych Amfibia w rodzaju zabawek, ale są też takie, których konstrukcja świadczy o typowym modelu.

Jedno jest pewne – czołgi zdalnie sterowane typu Amfibia – zdobywają coraz większą rzeszę fanów. Nic dziwnego w końcu są to najbardziej wszechstronne modele z jakimi miałem przyjemność mieć do czynienia. Zobaczcie sami na co go stać:

Categories: Czołg zabawka Czołgi RC Modele RC

Tagged as:

Sebastian