Jeśli modele czołgów RC są Twoją pasją a dodatkowo interesujesz się historią i militariami, z pewnością nie ograniczasz swojej zabawy do jazdy po równych powierzchniach i na pewno nie bawisz się swoim modelem w domowym zaciszu. Nic dziwnego, bo modele redukcyjne świetnie sprawdzają się w nawet najbardziej trudnych i wymagających warunkach.
Gdzie zatem można jeździć i czy istnieje granica warunków w jakich czołgi zdalnie sterowane sobie poradzą?
I tu pasuje zgrabne stwierdzenie “to zależy”. No właśnie, to zależy od tego, czy jest to model z prawdziwego znaczenia, czyli czy zbudowany został zgodnie z jego pierwowzorem. Jeśli tak – zabawa przenieść może Cię w czasy starć wojennych, które były prawdziwym testem dla niezawodności czołgów.
Na froncie wojennym czołgi musiały poradzić sobie niezależnie od terenu, w jakim przyszło im się poruszać. Często warunki były bardzo wymagające: piach, kamienie, wysokie trawy. Ale to jeszcze nic w porównaniu do błota czy też zbiorników wodnych. Dokładnie tak – w czasie wojny czołgi musiały również wchodzić pod wodę, do momentu kiedy wystawała sama lufa.
Z uwagi na powyższe, dzisiejsi producenci muszą tak konstruować i budować czołgi RC, żeby mogły sobie poradzić w nawet najbardziej trudnych warunkach – bo poprzeczka została postawiona naprawdę wysoko.
Jeśli Twój model jest solidną rekonstrukcją maszyn historycznych – spokojnie możesz jeździć nawet w bardzo ciężkich warunkach, takich jak: piach, kamieniste tereny, żwir, pagórki, uskoki, błoto czy tereny wodne. Twój model jest wówczas wodoodporny, zatem zanurzenie w wodzie będzie dla niego środowiskiem jak najbardziej naturalnym.
Najważniejsze, żeby zaczerpnąć właściwych informacji w sklepie, w którym dokonałeś zakupu lub bezpośrednio u producenta. Nie chciałbyś przecież zniszczyć swojej zabawki narażając ją na trudne warunki, do których nie została dostosowana.
Categories: Czołg zabawka Czołgi RC Czołgi wojenne Zabawki RC