Menu Home

Przerobienie zabawki zdalnie sterowanej w model czołgu RC?

Nie każdy z nas dysponuje odpowiednią sumą pieniędzy, żeby pozwolić sobie na zakup zaawansowanego modelu oferowanego przez znaną markę docenianą przez modelarzy. Wiele osób chcących poczuć smak zabawy militarną maszyną, zaopatruje się w zabawkę zdalnie sterowaną, która prezentuje się niezwykle efektownie. Takie czołgi posiada w swojej ofercie firma Heng Long.

Jeśli jesteś posiadaczem zabawki zdalnie sterowanej, spokojnie możesz bawić się z dziećmi na terenie swojego domu lub ewentualnie na gładkich powierzchniach, takich jak pobliski chodnik. Zabawki zdalnie sterowane w formie czołgów, posiadają zawieszenie wykonane głównie z plastikowych elementów. Także jazda po piachu może źle zakończyć się dla naszej zabawki.

zabawka zdalnie sterowana czołg

Istnieje jednak możliwość przerobienia całego układu zawieszenia. Wówczas elementy takie jak: punkty mocowania wahaczy należałoby zmienić na metalowe a wahacze np. na aluminiowe. Tak zmodyfikowany czołg powinien bez problemu radzić sobie w terenie piaszczystym.

czołg RC piach błoto

Okazuje się, że zaawansowani modelarze, którzy bardzo chcą posiadać model danej maszyny historycznej wybierają takie rozwiązanie. A wszystko dlatego, że samo nadwozie spełnia ich oczekiwania wizualne – producent zadbał o to, żeby jak najlepiej odwzorować realizm sprzętu militarnego. Niektórzy oczywiście przemalowują karoserię, lub ją dopieszczają specjalnie wykonanymi przybrudzeniami czy zadrapaniami – żeby pogłębić cały realizm.

realny wygląd czołg zdalnie sterowany

Często takie mogłyby się wydawać zabawki, posiadają również całkowicie sprawne elementy elektroniczne oraz przekładnie. Dlatego jest to dobra alternatywa dla modelarzy chcących posiadać dobry sprzęt lecz nie koniecznie dużo zapłacić za model w wysokiej półki cenowej.

Wiadomo, że taki zmodyfikowany model nie zastąpi modelu redukcyjnego z prawdziwego zdarzenia, który zaawansowani modelarze chętnie konstruują i budują od samych podstaw, ale trzeba przyznać, że jest to jakieś rozwiązanie – i to jak się okazuje całkiem często stosowane.

Categories: Czołg zabawka Czołgi RC Czołgi wojenne

Tagged as:

Sebastian