Menu Home

Czołg Panther A Tamiya w skali 1:25 – doskonały odpowiednik Legendy II Wojny Światowej

W poprzednim poście przedstawiłem Legendę II Wojny Światowej. Dziś możemy cieszyć się wiernie odwzorowanym modelem marki Tamiya w skali 1:25. Producent zadbał o wszystkie szczegóły konstrukcyjne, dzięki czemu czołg RC wygląda bardzo realnie. Zauważyć to można już od frontu, za sprawą potężnej armaty czy też autentycznie prezentującego się grilla silnika. W modelu znaleźć można wszystkie detale, które zastosowane były w historycznej maszynie, takie jak: opancerzona kopułą szczelina obserwacyjna, karabin maszynowy osadzony w jarzmie kulistym a nawet wzmocnione koła jezdne.

Czołg RC Panther A Tamiya

Jeśli chodzi o wymiary modelu – długość mierzy 355 mm, szerokość – 135 mm, wysokość raz z figurką osiąga 144 mm. Cały sprzęt waży 800g. Czołg Panther A jest modelem do samodzielnego montażu, co usatysfakcjonuje z pewnością modelarzy i miłośników militariów.

Model wyposażony został w dwa niezależnie działające silniki 280, które posiadają niesamowicie wytrzymałe i sprawne węglowe szczotki. Silniki pobierają energię z alkalicznych baterii zapewniających jazdę nawet do godziny. Co ważne, czołg posiada ruchome zawieszenie – zupełnie tak jak w pełnowymiarowej maszynie. Pokonywanie przeszkód oddaje realizm poruszania się na froncie walki.

Czołg zdalnie sterowany Panther A Tamiya

Szeroki zakres ruchów gwarantuje aparatura sterująca DMD T-02. Pilot zdalnego sterowania pozwala na bardzo precyzyjne ruchy przód / tył, obrót wokół własnej osi czy też obrót wieżą – a wszystko to przy szerokim zakresie prędkości.

W zestawie znaleźć można dodatkowo cztery figurki załogi, potrzebne przekładnie, naklejki, farby oraz niezwykle pomocną ilustrowaną instrukcję. Nie pozostaje nic innego, jak złożyć model, pomalować go według własnego uznania i cieszyć się jazdą tą niezwykłą maszyną, która doskonale odzwierciedla charakter czasów II wojny światowej. Zobaczcie jak model prezentuje się podczas jazdy…

Categories: Czołgi RC Czołgi wojenne

Tagged as:

Sebastian