Menu Home

XII Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom 2015 – czyli jak było w zeszłym roku?

Największa impreza modelarska w Polsce. Miejsce, które nie uznaje podziału wiekowego. Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom – bo o nim jest mowa – gromadzi co roku mnóstwo modelarzy i wystawców z całego kraju a także z zagranicy: z Czech, Węgier, Niemiec, Austrii czy Słowacji.

Jak było w poprzednim roku na XII Międzynarodowym Festiwalu Modelarskim w Bytomiu?

Frekwencja osób, które odwiedziły Festiwal sięgała 3 500 osób. Blisko 1 350 prac modelarskich zostało zaprezentowanych przez 360 modelarzy.

Festiwal Modelarski Bytom

Różnorodność prezentowanych modeli i pomysłowość ich autorów zaskoczyła wszystkich. Co ciekawe, największy zachwyt nie spływał na najbardziej błyszczące modele. Często większym zainteresowaniem cieszyły się okazy wystylizowane na brudne spalone i doszczętnie zniszczone. Taki efekt wymaga od modelarza dużo pracy.

modele czolgow na Miedzynarodowym Festiwalu Modelarskim w Bytomiu

Jednym z miejsc, cieszącym się niemalejącym zainteresowaniem było stoisko, na którym znajdowały się wysepki po których jeździły czołgi. Można powiedzieć, że były to przeszkody do pokonania, z którymi modele musiały sobie poradzić. W każdym razie to miejsce skupiło wokół licznych oglądających, zobaczcie sami…

Czy warto się pojawić na Międzynarodowym Festiwalu Modelarskim w Bytomiu w tym roku? Myślę, że zdecydowanie warto – zresztą sami zobaczcie co się działo w ubiegłym roku:

Categories: Czołgi RC Modele RC

Tagged as:

Sebastian