Menu Home

Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom – prawdziwa frajda dla modelarzy i miłośników militariów.

Pomysł na Międzynarodowy Festiwal Modelarski zrodził się w 2003 roku z inicjatywy koła modelarskiego Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Karbiu. Jeszcze parę lat temu modelarze gromadzili się na corocznym konkursie. O jego istnieniu wiedzieli miłośnicy modelarstwa, zasięg więc nie był zbyt szeroki. Dzięki zmianie konwencji z konkursowej na festiwalową – dotarto do szerszego grona osób a zainteresowanie wzrosło diametralnie.

Konkurs dedykowany jest dla modelarzy indywidualnych a także zrzeszonych w klubach i organizacjach modelarskich w kraju i za granicą. Uczestniczy mogą zaprezentować zbudowane przez siebie modele redukcyjne wykonane z tworzywa sztucznego oraz z metalu.

prace modelarskie Międzynarodowy Festiwal Modelarski Bytom

Jak dowiadujemy się z profilu na facebooku Międzynarodowego Festiwalu Plastikowych Modeli Redukcyjnych – zarejestrowanych modeli jest już blisko 200 a w zeszłym roku było 83, co świadczy o wzroście zainteresowania modelarstwem.

Co ciekawego będziemy mogli zobaczyć na Festiwalu Modelarskim w Bytomiu?

Poza konkursem i wynikającym z niego pokazem modeli lądowych i powietrznych, uczestniczyć będziemy mogli w dwóch memoriałach poświęconym dwóm wybitnym postaciom: Edwardowi Boniemu – popularyzatorowi modelarstwa oraz płk. Janowi Białemu – kawalerowi orderu Virtutii Militari, pierwszemu dowódcy dywizjonu 304.

Zobaczyć będzie można wyjątkowe dzieła – makiety samolotów, helikopterów, okrętów, czołgów, możliwości sprzętowe, miniatury postaci historycznych i budynków a także całe inscenizacje historyczne.

Festiwal Modelarski w Bytomiu

Z pewnością wielu uczestników imprezy zainteresują wykłady dotyczące modelarstwa przestrzennego a rzeszę zainteresowanych przyciągną stoiska klubowe.

Dzięki warsztatom modelarskim oraz pokazom grup rekonstrukcyjnych będzie można zdobyć cenną wiedzę dotyczącą tego jakże ciekawego hobby. Na specjalnie przygotowanych stoiskach dostępne będą modele do sklejania oraz narzędzia niezbędne do tego, żeby rozpocząć swoja przygodę z modelarstwem. Specjaliści udzielą fachowych porad dla początkujących a zaawansowani będą mogli szlifować swoje umiejętności w sztuce modelarskiej. Dodatkowo na giełdzie modelarskiej można będzie zaopatrzyć się w cały sprzęt. Kto raz spróbuje zabawy z modelarstwem, ten bardzo często to hobby kontynuuje przez lata.

Międzynarodowy Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom

Kiedy powinniśmy szykować się na Festiwal Modelarski?

XIII Festiwal Plastikowych Modeli Redukcyjnych Bytom 2016! odbędzie się w dniach 12 i 13 marca 2016 r. w hali sportowej „Na Skarpie” Bytom, ul. Frycza-Modrzewskiego 5a. – ogromnej hali oddanej do użytku w 2010 roku, której powierzchnia liczy ponad 6 tys. metrów kwadratowych, 16 metrów wysokości oraz 3-kondygnacje. Hala „Na Skarpie” zbudowana została z ciemnej elewacji oraz szkła i zwyciężyła w plebiscycie na najlepszy obiekt sportowy „Polska Architektura 2009”. Wybrano zatem prestiżowe miejsce 🙂

Organizatorzy – UKS Karb oraz MDK Nr 2, OSiR Bytom, 16 Drużyna Harcerska „NIEPOKONANI”, 26 Drużyna Harcerska im. A. Małkowskiego „LEŚNI” – zapraszają całe rodziny w  sobotę w godzinach 9:00 – 19:00 oraz w niedzielę w godzinach 9:00 – 13:00. Wstęp jest wolny!
Impreza odbędzie się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Bytomia Damiana Bartyli i prof. Jerzego Buzka.

Szczegółowe informacje dotyczące Festiwalu oraz formularze rejestracyjne dla modelarzy chcących zaprezentować swoje prace znaleźć można na stronie Międzynarodowego Festiwalu Modelarskiego: bytom-model-festiwal.pl.

Categories: Czołgi RC

Tagged as:

Sebastian