Menu Home

German Tiger – model, który szczególnie przypadł mi do gustu.

Tygrys Królewski (Königstiger) – jak go nazwano – był najcięższym i największym czołgiem biorącym udział w II wojnie światowej. Swoją karierę rozpoczął w 1944 roku. Posiadał wyjątkowo porządnie opancerzony kadłub – z przodu nawet do 150 mm, w pozostałych miejscach do 80 mm. Bardzo dobrze chronił załogę. Tygrys Królewski siał spustoszenie, wzbudzał respekt i postrach na froncie walk. Świetnie odnalazł się na polu bitwy z uwagi na popisową armatę kalibru 88 mm a także 2 karabiny maszynowe kalibru 7,92 mm.

German Tiger

Model RC firmy Heng Long w skali 1:16, dobrze oddaje wygląd i funkcje prawdziwego Königstigera. Odwzorowano go z niebywałą dbałością o detale. Przednie i tylne diodowe światła dodatkowo dodają mu realizmu.

German Tiger RC 1:16

Tiger jest wyposażony w obracającą się wieżę i lufę, którą możemy sterować w górę i w dół. Działko ASG kalibru 6mm jest dość celne i skuteczne, biorąc pod uwagę zasięg strzału do 25m.

Ostatni egzemplarz Tygrysa znajduje się w Muzeum Czołgów we Francji. Brzmienie prawdziwej 700-konnej maszyny zostało nagrane i odwzorowane w modelu RC. Świetnie została oddana praca silnika, rozrusznika a nawet odgłosy wystrzałów.

Model ten jest dostępny w różnych konfiguracjach m.in. z możliwością emitowania dymu, z metalowymi gąsienicami, z możliwością walki. Cechuje się wysoka jakością wykonania i szybką jazdą. Wersje modelu z wytwornicą dymu są dosyć efektowne i dostarczają dodatkowych wrażeń.

Czołg jeździ na gąsienicach gwarantujących przyczepność. Model bez problemu też zawraca w miejscu. Amortyzacja kół pomaga pokonywać nierówną powierzchnię i przeszkody. Nie straszne dla niego kamienie, trawa czy błoto. Trzeba zaznaczyć, że wersja metal będzie bardziej wytrzymała w wymagającym terenie.

RC Tiger w ruchu

Poniżej przedstawienie jego funkcji…

i Tiger w akcji…

Categories: Czołgi RC Modele RC

Tagged as:

Sebastian