Menu Home

Modele czołgów RC z czasów II Wojny Światowej

Jeden z najlepszych filmów wojennych ostatnich lat, który widziałem to „Furia”. Jest to dramat wojenny w reżyserii Davida Ayera, w rolach głównych mogliśmy zobaczyć Brada Pitta oraz Shia LaBeouf. Film na dobrym poziomie zasługuje dla uwagę, szczególnie za bardzo dobre odwzorowanie ciężkich walk z udziałem czołgów, w tym osławionego Tigera.

Furia
źródło: kadr z filmu „Furia”

Tiger był największym czołgiem z czasów II Wojny Światowej. Jego waga to prawie 70 tysięcy kg. Szeroki na prawie 4 metry, długość ponad 10 metrów. Muzealny czołg miałem okazję zobaczyć w muzeum Bovington na południe od Bristolu w Anglii. Oczywiście nie każdy ma czas i okazję aby robić sobie taką wycieczkę. Co prawdą małą alternatywą, ale jednak może być zakup czołgu RC w skali 1:72 😀

Wymiary tej zabawki to: 12 x 5,5 x 5 cm, można się nią bawić do około 20 min., gdzie czas ładowania wynosi 30 min. oraz zasięg do 20 metrów. Można się łączyć za pomocą czterech pasm: 27, 35, 40 oraz 49 MHz. Zabawka jest tania i kosztuje poniżej 100 zł. Do wyboru mamy dwa modele: Tiger I i Tiger II.

Categories: Czołgi RC

Tagged as:

Piotr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *